Dėl polistireninio putplasčio plokščių „Neoporas” sandėliavimo ir montavimo

Skirtingai nuo įprasto balto polistireninio putplasčio, pilkasis polistireninis putplastis „Neoporas“ yra pakuojamas į nepermatomą (baltą) plėvelę. Tamsus polistireninis putplastis absorbuoja daugiau šilumos, todėl plokštės labai stipriai įšyla. Kai „Neoporo“ pokai yra sandėliuojami lauke arba sandėliuose, intensyvūs saulės spinduliai gali išlydyti plokštes. Ypač kai saulės spinduliai praeina ar atsispindi nuo stiklo, kuris lydo polistireninį kaip su padidinamuoju stiklu.

Apšiltinimui skirtos plokštės „Neoporas”, ypač jeigu jos yra supakuotos, kaip ir kitos statybinės medžiagos, negali būti sandėliuojamos ant tiesioginių saulės spindulių ilgiau negu reikia. Jeigu to išvengti negalima, būtina viršutinę plokštę atidėti į šalį ir montuoti po ja esančias plokštes.

Polistireninio putplasčio plokščių „Neoporas” EPS 70 negalima klijuoti ant nuo saulės spindulių įkaitusių sienų paviršiaus. Rekomenduojama plokštes klijuoti prieš saulės judėjimo kryptį. Stipraus sieninių konstrukcijų įkaitimo galima išvengti naudojant įprastus uždangalus ir saulės nepraleidžiančius tinklus. Dėl įkaitusios pastato sienos iš klijų, naudojamų priklijuoti polistireninio putplasčio plokštes prie sienos, per greitai „ištraukiama” būtina tam procesui drėgmė. To pasekoje labai sumažėja klijų sukibimo jėga ir plokštės gali nukristi nuo išorinės sienos.

Montuojant plokštes būtina vadovautis klijų gamintojų rekomendacijomis (naudoti rekomenduojamą klijų markę ir kiekį)!

Informaciją galite atsisiųsti paspaudę nuorodą: polistireninio putplasčio plokščių „NEOPORAS” sandėliavimas ir montavimas.

Paruošė AB „Ukmergės gelžbetonis” pagal BASF rekomendacijas