Kiaurymėtųjų plokščių kėlimas, sandėliavimas, transportavimas ir montavimas

Gelžbetoninės kiaurymėtosios perdangos plokštės gaminamos be pakėlimo kilpų, todėl jos turi būti keliamos traversa, kurioje yra specialūs griebtuvai. Atstumas nuo griebtuvo centro iki plokštės galo negali būti didesnis kaip 1000 mm (1 – 3 pav.).

Griebtuvuose turi būti apsauginės grandinės, kurios, pakėlus plokštę apie 300 mm virš atramų, įtvirtinamos per plokštės apačią. Grandinės nuimamos kai nuo perdangos apačios iki atramos lieka apie 100 mm.

Plokštės sandėliuojamos ir transportuojamos horizontaliose rietuvėse. Vienoje rietuvėje sandėliuojamos vieno ilgio ir tipo plokštės. Plokštės sandėliuojamos ant tvirto, lygaus pagrindo. Tarp plokščių dedamos medinės tarpinės: ne mažesnės, kaip 20 x 50 mm, kai plokštės storis 200–265 mm ir 20 x 100mm, kai plokštės storis 320–400 mm. Apatinio padėklo tarpinės skerspjūvis ne mažesnis kaip 100 x 100 mm. Tarpinės išdėstomos ne didesniu kaip 400 mm atstumu nuo plokštės abiejų galų ir dedamos per visą plokštės plotį. Tarpinės dedamos vienoje vertikalioje linijoje, perstumti tarpinių negalima. Rekomenduojama, kad rietuvių aukštis būtų ne didesnis kaip 2500 mm.

Plokštės PKU 20 ir PKU 22 sandėliuojamos iki 8 vnt. rietuvėje; PKU 26.5 – iki 6 vnt.; PKU 32 – iki 5 vnt.; PKU 40 – iki 4 vnt.

Plokštės gali būti gaminamos ir su pakėlimo kilpomis.

Į transporto priemones plokštės kraunamos viena ant kitos, atskiriant jas medinėmis tarpinėmis, dedant jas tiksliai viena virš kitos.

Prieš transportuojant plokštes, reikia įsitikint, ar jos saugiai sudėtos ir pritvirtintos. Taip pat reikia numatyti priemones, kad staigiai stabdant transporto priemonę, plokštės nenuslystų pirmyn.

1 pav.

1 pav.

 

2 pav.

2 pav.

 

3 pav.

3 pav.

Plokščių sandėliavimas (4 pav. ).

4 pav.

4 pav.

 
<<< Atgal